Postawa oraz behawior człowieka

Postawa odnosi się do uczuć, przekonań natomiast predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei ewentualnie obiektów. Wpływa białogłowa na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, podczas gdy wykonywać czy też chronić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to banalny podejście robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeśliby figura osoby dostaje lepiej. Sukcesy a porażki w życiu zależy od czasu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to związki międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne tudzież wybitnie trudne aż do zmiany.

Zachowanie to sposób, w który informacja osoba reaguje na swoją postawę. Ta kontrakcja jest względnie pozytywna lub negatywna, w związki od tego, podczas gdy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się z rodzicami przypadkiem czniać iść aż do szkoły ewentualnie studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby względnie ma niewiele szacunku aż do niej przypadkiem http://www.chrzastowski.pl dać do obejrzenia tę postawę na krzyż mówienie jaskrawo do tej osoby. Na behawior prawdopodobnie wpływać krocie czynników wyjąwszy postawą, w tym przekonania na zagadnienie siebie tudzież innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne i wygoda. Jest to ruch lub przeciwdziałanie osoby w odpowiedzi na zewnętrzne względnie wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w który cokolwiek funkcjonuje lub działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jako wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w dokładny sposób. Może owo obejmować ocenę ludzi, spraw, przedmiotów bądź wydarzeń. Takie oceny są często pozytywne względnie negatywne, wszak mogą też istnieć czasami niepewne. Na przykład, możesz posiadać mieszane uczucia co do konkretnej osoby bądź sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje kilka różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są kiedy niekiedy określane jako CAB bądź alfabet postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli tudzież przekonania na dany temat.
Komponent afektywny: kiedy obiekt, osoba, przeciwność lub wydarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: gdy budowa ciała wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje bez liku czynników, które mogą wywrzeć wpływ na to, podczas gdy i z jakiego powodu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się explicite w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego bądź mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne tudzież normy społeczne mogą posiadać ostry doniosłość na postawy. Role społeczne odnoszą się aż do tego, gdy http://www.obiala.pl zasoby ludzkie powinni się szczędzić w określonej roli albo kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w środku właściwe.
Uczenie się – Postaw można się przyuczyć na multum sposobów. Zastanów się, w który tryb reklamodawcy wpływają na Twoje podejście aż do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten ciekawy natomiast pociągający obraz powoduje, iż rozwijasz pozytywne skojarzenia spośród tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się dodatkowo postaw na krzyż obserwację ludzi wokół nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dziatwa spędzają krocie czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców tudzież zazwyczaj zaczynają uzasadniać podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, iż poniżej pewnymi warunkami siła robocza są w wyższym stopniu skłonni chronić się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są niejednokrotnie wyrażane.
Kiedy możesz coś http://www.brewinski.pl wygrać czy też zostawić w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, żeby dostosować się aż do zachowania
W niektórych przypadkach ręce do pracy mogą naprawdę zmienić swoje nastawienie, iżby lepiej przykroić je do swojego zachowania. Dysonans kognitywny owo zjawisko, w którym osoba doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli ewentualnie przekonań. Aby zmniejszyć owo napięcie, ręce do pracy mogą przeobrazić swoje postawy, ażeby odzwierciedlić swoje inne przekonania albo rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, przecież zaczynasz napotykać się spośród kimś, jaki jest niezmiernie chwiejny finansowo. Aby zmniejszyć energia podyktowane sprzecznymi przekonaniami oraz zachowaniem, masz dwójka możliwości. Możesz doprowadzić do końca alians zaś poszukać partnera, kto jest z większym natężeniem bezpieczny finansowo, lub możesz zmniejszyć znaczenie stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem zaś zachowaniem, musisz czy też przerobić nastawienie, czy też dokonać zmiany swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą być wyposażonym duży autorytet na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą i wywołać jej zmianę.