Niedobór pracowników być może stanowić doskonałą wiadomością dla gospodarki

Niedobór pracowników może istnieć doskonałą wiadomością gwoli gospodarki! Może, wręcz przeciwnie może, firmy obudzą się zaś dostrzegą ważki współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy zaś niszczą walor firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę walor tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu zanim bankructwem, przecież owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów poprzednio zgarnięciem sowitych premii.

Mamy ubytek pracowników, a firmy starają się zatrudnić każdego, kto jest chętny. Niektóre firmy, podczas gdy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska interes Loblaw natomiast jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, podczas gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy rząd skonfrontował ich z tą zmową, twierdzili, iż stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, i ona powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór to zrobił!”.

Niedobór pracowników nieodwołalny blisko tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski jak grom z jasnego nieba wzrosły. Per se, owo nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu być pewnym, jestem nieprzyjazny opodatkowaniu zysków za pomocą rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od momentu zysków. To było w tenże sam raz. W międzyczasie moja żona i ja robiliśmy zakupy w sklepie Loblaw, i kadra kontynuowali swoją doskonałą obsługę, opodal że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą przekazać sobie sprawę, iż załoga pierwszej linii są fundamentem firmy natomiast odnosić się ich dobrze, i nie kiedy trybiki wyrabiające premie dla prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników podczas gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, iż na przestrzeni kilku dekad, oni a inni badacze znaleźli żywy związek pomiędzy zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy zaś ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest włość wiadomość: metoda pokazują, że niektóre firmy przełamują projekt i traktują pracowników z szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – owo przeciwnie niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły kwartał jak nagrodę, stąd wykorzystują pracowników tudzież fałszują wyniki w środku następny kwartał. Powtarzam: jestem nieprzyjazny opodatkowaniu biznesu za sprawą rząd. Jednak popieram rozporządzenie Bidena Build Back Better odnośnie do opodatkowania wykupu akcji, który został przyjęty za pomocą Izbę i jest rozpatrywany za pośrednictwem Senat, nawet gdyby przypuszczalnie dysponować owszem cienki istotność na wykup akcji. Firmy nie powinny sypać miliardów na okup akcji, równolegle wyzyskując pracowników.

Firmy powinny opisywać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypadkiem zawierać efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni także podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest zaprzestanie wykupu za pośrednictwem piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo także nie powinno odbierać premii w ciągu pięciu lat od zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, jaki zwiększa premie prezesów.

Zniknął wolny rynek interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) puder objawienie w 2019 roku zaś zdecydował, że maksymalizacja wartości w celu akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta akt spośród lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, iż BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy natomiast w mgnieniu oka je porzucił natomiast wrócił aż do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii nadal odchodzili od chwili tych frazesów.