Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomagier w pomiarze światła uwalnianego z obiektu pod różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, w zasadzie wskutek pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozpatrywanie światła. W tym artykule, mamy postanowienie omówić o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, kiedy zalążek światła jest jednorodne, to jest słynny jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże ważność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeśliby chodzi o projektowanie zaś oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej wydedukować rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jakkolwiek daje pogląd na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one ulżyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wesprzeć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest mnóstwo mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru i skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy aktualnie kilka popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego grunt jest, tak aby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten rodzaj urządzenia posiada stałą oś poziomą i ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten odmiana jest wyposażony w stałą ośka pionową a dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż tak jak kategoria A kiedy oraz klasa B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten model jednostki jest w użyciu aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii i poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten gatunek charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, iż rodzaj C jest modny jako struktury jednokolumnowe. Ten kategoria struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl myśl biorąc, ten gatunek jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej zaś innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome odsiecz obrotowe tudzież błysk osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był oschły opis zastosowań tudzież typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ten artykuł pomoże Ci być w użyciu wysoce lepsze pojęcie tych jednostek.